Ποιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι εκλέγονται στον Δήμο Αγίας Παρασκευής.

0
Δημοτικό Συμβούλιο Αγίας Παρασκευή;ς

Ο Β’ γύρος των δημοτικών εκλογών τελείωσε και η επόμενη ημέρα βρίσκει τον Βασίλη Ζορμπά ως τον νέο Δήμαρχο Αγίας Παρασκευής.

Το ενδιαφέρον ωστόσο στρέφεται στους Δημοτικούς Συμβούλους που εκλέγονται από το σύνολο των παρατάξεων καθώς όπως όλα δείχνουν η διοίκηση του Δήμου την επόμενη ημέρα του Β’ γύρου θα απαιτήσει τη συνεργασία δύο ή και περισσότερων παρατάξεων.

Υπενθυμίζεται ότι οι παρατάξεις των κ.κ. Γιάννη Σταθόπουλου και Βασίλη Ζορμπά εκλέγουν 9 έδρες, η παράταξη του κ. Γιώργου Οικονόμου και του κ. Γιάννη Μυλωνάκη από 5 έδρες αντιστοίχως, ενώ από 2 έδρες καταλαμβάνουν οι παρατάξεις του Ανδρέα Γκιζιώτη και Αλέξανδρου Μουστόγιαννη και τέλος 1 έδρα η παράταξη του κ. Θάνου Ανδρίτσου.

Αναλυτικότερα η παράταξη «Αγία Παρασκευή η πόλη μας» με επικεφαλής τον Βασίλη Ζορμπά εκλέγει τους εξής:   

  1. ΣΑΡΚΟΥΛΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ το562υ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ  με 760 ψήφους
  2. ΔΑΒΑΡΗ ΕΛΕΝΗ του ΙΩΑΝΝΟΥ με 641 ψήφους
  3. ΜΑΛΑΜΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΖΑΧΑΡΙΑ με 608 ψήφους
  4. ΚΑΨΟΚΕΦΑΛΟΥ ΕΥΠΡΕΠΕΙΑ (ΕΦΗ) του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ με 601 ψήφους
  5. ΑΡΓΥΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΤΕΛΗ  με 572 ψήφους
  6. ΚΩΒΑΙΟΣ-ΝΤΟΥΣΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΜΑΡΚΟΥ με 502  ψήφους
  7. ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟ με 483 ψήφους
  8. ΛΕΚΚΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ  με 480 ψήφους
  9. ΔΕΡΜΑΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ με 452 ψήφους

Από την παράταξη «Νίκη των πολιτών Αγίας Παρασκευής» με επικεφαλής τον Γιάννη Σταθόπουλο εκλέγονται οι εξής:

  1. ΒΛΑΧΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ  με 664 ψήφους
  2. ΓΚΟΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ) του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ  με 612 ψήφους
  3. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-ΚΑΒΡΟΥΔΑΚΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ του ΣΤΑΥΡΟΥ με 559 ψήφους
  4. ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΑΝΔΡΕΑ  με 550 ψήφους
  5. ΦΩΤΕΙΝΟΥ ΖΩΗ του ΦΩΤΙΟΥ  με 521 ψήφους
  6. ΒΟΣΤΑΝΤΖΟΓΛΟΥ (ΜΠΟΣΤΑΝΤΖΟΓΛΟΥ) ΙΩΑΝΝΗΣ του ΧΡΥΣΑΝΘΟΥ με 460 ψήφους
  7. ΚΟΝΤΑΞΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΜΕΛΕΤΙΟΥ με 403 ψήφους
  8. ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ με 384 ψήφους

Από την παράταξη «Νέα Αρχή για την Αγία Παρασκευή» με επικεφαλής τον Γιώργο Οικονόμου εκλέγονται οι εξής:

  1. ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΤΙΜΟΛΕΩΝ (ΤΙΜΟΣ) του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ με 580 ψήφους
  2. ΜΟΥΧΤΟΥΡΗ ΓΕΡΑΣΙΜΙΑ (ΜΙΝΑ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ με 560 ψήφους
  3. ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ-ΝΟΥΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΑΝΑ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 450 ψήφους
  4. ΡΕΓΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ με 352 ψήφους

Από την παράταξη «Αλλάζουμε» με επικεφαλής τον Γιάννη Μυλωνάκη εκλέγονται μέχρι στιγμής οι εξής:

  1. ΚΡΗΤΙΚΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 513 ψήφους
  2. ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ   με  499 ψήφους
  3. ΔΙΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ με 432 ψήφους
  4. ΓΑΚΗ ΑΝΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ με 412 ψήφους

Από την παράταξη «Λαϊκή συσπείρωση» με επικεφαλής τον Ανδρέα Γκιζιώτη  να εκλέγεται ο:

ΤΣΙΜΠΟΥΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ με 316 ψήφους

Από την παράταξη «Μια γενιά Μπροστά» με επικεφαλής τον Αλέξανδρο Μουστόγιαννη  εκλέγεται ο:

ΖΟΜΠΟΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ με 157 ψήφους

Τέλος από την δημοτική παρέμβαση “Φυσάει Κόντρα” εκλέχθηκε ο επικεφαλής Θάνος Ανδρίτσος.